Trollbloggen.se
Meny
  • Hem
  • Blogginlägg
    • Bedragare
    • Drama
    • Tiggtok
    • Pedofiler
    • Varning
    • Gästinlägg
    • Handbok för tiggeri online
    • Alec Danes
    • Anders Eriksson
    • Angelica Nykvist (Hailey Blomquist)
    • Emelie Bumbi
    • Family United
    • Jojo & Qenan
    • Kimberly Skoglund
    • Max
    • MEWarrior
    • Rädda Filippa
    • Sabina ”Sabinos” Lindskog
    • Sofia ”Fiad” Eriksson
  • Om oss
  • Kontakt
Meny

Lurendrejeriet för att få gåvor fortsätter

Publicerad den 2023-02-052023-02-05 av admin
Följ mig på sociala medier

Nu har fröken Storhetsvansinne plötsligt ändrat sitt ”liveschema”. Hon har befriat oss från live på söndagar. Tackar för detta andrum i veckan. Men hon har även skrivit in att tisdagar är det ”skattkistelive”. Ja, jag skriver det på svenska här. Så på tisdagar ska hon då vara generös och skänka mynt till sina tittare. 

Målet på 1500 rosor lär väl fortfarande finnas kvar varje dag skulle jag tro. Ponera att hon får in 300 rosor á 1 coin varje live. Det är 1800 rosor i veckan. Alltså 900 coins i veckan. Kommer hon att ge bort dessa 900 coins varje vecka? I don’t think so. Hittills denna veckan har hon redan fått ihop strax över 2000 coins. Hur mycket har hon gett ut till tittarna? Hm… Max 150 stycken. Det blir ju en trevlig affär för henne. Hon lurar tittarna att gifta för att hon framställer sig som generös. Men i själva verket är det givetvis hon själv som vinner på detta. Som vanligt gör hon absolut ingenting utan att själv vinna på det! Snälla, låt er inte luras av henne! Behåll era gåvor för er själva. Behåll era mynt för er själva! 

Och för guds skull! Fundera en gång extra om ni tänkt bli prenumeranter. Är det verkligen värt 65:-/mån för några extra emojis och att kunna skriva i chatten i hennes lives på onsdagar? Jag tycker det i alla fall inte!

See you soon!

Share on Social Media
x facebook pinterest emailwhatsapptelegram

Relaterade

7 svar på “Lurendrejeriet för att få gåvor fortsätter”

  1. Emma skriver:
    2023-02-06 kl. 00:25

    Hon är inte nåt redig den människan hon borde skaffa sig ett jobb istället!!!! Och hon maninpulerar alla och hon borde bort ifrån tiktok bara anmäl hennes tiktokkonto usch jag spyr åt såna människor som hon!!!!

    Svara
  2. :) skriver:
    2023-02-06 kl. 07:46

    Att hon går över till engelska förvånar mig inte ett dugg då ingen kan svenska och hon kan fortsätta lura folk. 65: hur mycket av detta får hon behålla 25-20kr
    Om hon får behålla 20kr och hon har 100 subs det blir 2000kr inte illa

    Svara
  3. :)) skriver:
    2023-02-06 kl. 09:03

    Hennes tidschema är exsagt samma som man har om man skulle vara på daglig verksamhet 19-21 på måndagar till fredagar. Och det bevisar att hon skulle kunna jobba då hon kan liva även med sin dåliga rygg i 3 timmar. Hade varit bättre om la den tiden på Samhällstjänst

    Svara
  4. BQ skriver:
    2023-02-06 kl. 10:07

    Jag har inga ryggproblem men efter ha suttit på en stol som hon i en halvtimma så fick jag jätteont så är imponerad över att hon som har såna problem kan sitta så men inte klarar av att jobba . Sen sitta på marknad på hösten klarar hon oxå
    Tydligen av att göra men inte jobba

    Svara
  5. Nina skriver:
    2023-02-06 kl. 20:25

    Jag tycker det ör helt fruktansvört att hon fortfarande får hålla på sådär. Narcisisstisk personlighetsstörning delux o expert på att manipulera unga tjejer. Tiktok kan inte ta bort hennes konton då hon inte gör nåt mot lagen. O så har hon väl en miljon konton.
    En spelmissbrukare gör allt för att få ihop mer pengar till spel.. går över lik t.o.m.
    Engagerar mig i detta då hon manipulerat en 15-årig tjej jag könner.

    Svara
    1. admin skriver:
      2023-02-06 kl. 20:35

      Blandar du ihop Alec med Bumbi nu kanske? För Alec är inte spelmissbrukare

      Svara
  6. Kix skriver:
    2023-02-07 kl. 11:37

    Eftersom hon inte har ersättning från fk så nånstans i grunden måste det ju finnas att dom bedömer henne arbetsför , å ja med tanke på hon sitter å kan ha live så länge göra ljus å fara på marknader, så ja hon kan jobba, läkare sjukskriver inte för LATMASK

    Svara

Lämna ett svar Avbryt svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.

februari 2023
M T O T F L S
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  
« jan   mar »

Senaste inläggen

  • Erkänner att ursäkten var falsk

    Erkänner att ursäkten var falsk

    juni 12, 2025
  • Video från Angelica full av lögner

    Video från Angelica full av lögner

    juni 12, 2025
  • Trollbloggen live

    Trollbloggen live

    juni 11, 2025
  • Vem tror hon att hon lurar?

    Vem tror hon att hon lurar?

    juni 8, 2025
  • Som ett virtuellt gatlopp

    Som ett virtuellt gatlopp

    juni 6, 2025

"Man may have discovered fire, but women discovered how to play with it"

- Carrie Bradshaw, Sex and the city S02E11 -

Utgivningsbevisnummer: 2019-062


Ansvarig utgivare: Amy Ljunggren

©2025 Trollbloggen.se